Renowacja Starej Kostki Brukowej – Jak to wygląda?

Każdy materiał budowlany posiada przez swojego producenta konkretny okres w którym zachowa swoje wszystkie właściwości kolorystyczne oraz wizualne. Renowacja kostki brukowej to okres który warto wykonać raz na 8-10 lat. Można wtedy spokojnie cieszyć się 30 czy 40 letnim stanem podłoża który umyty specjalnymi narzędziami będzie zarówno wyczyszczony jak i zakonserwowany na lata.

Kostka brukowa położona na podjazdach samochodowych, gdzie zdarza się wyciek płynu z klimatyzacji czy krople oleju z silnika samochodowego jest jednym z takich typowych miejsc wokół domu na który częściej powinniśmy zwracać uwagę jeśli chcemy utrzymywać wszystko w jednolitym kolorze i stanie wizualnym. Podobny problem mają często właściciele fabryk czy hurtowni gdzie ilość manewrów ciężkimi pojazdami sprawia że nacisk w niektórych miejscach placu może być znacznie większa niż normalne jeżdżenie prostą drogą. Z doświadczenia wiemy że lepiej reagować na rozjeżdżaną kostkę w placu znacznie wcześniej niż pojawią się pęknięcia czy przemieszczenia pasów pozbruku.

Czyszczenie dokładnie pozbruku polega również na dokładnym jej wyczyszczeniu w wszystkich rowkach między kostkami, radzimy również ostrymi nożykami oczyścić wszystkie przestrzenie w których rośnie mech czy inne zarośla lub kiełki roślin. W niektórych przypadkach niezbędne może być czasami nałożenie odpowiedniego preparatu który dodatkowo odgrzybi podłoże przed kolejnymi etapami renowacji. Do specjalnego czyszczenia pozbruku niektóre firmy posiadają specjalny odkurzacz myjący – można dzięki niemu przepinać różne rodzaje szczotek do czyszczenia oraz wybierać tryby typu piorący, czyszczący czy polerujący.

Kolejnym rzeczą po wyczyszczeniu może być zaimpregnowanie kostki brukowej (oczywiście musi to się odbywać w ciepły letni dzień). Możliwości impregnatów są potężne: można między innymi zmienić kolor kostki brukowej na inny (ważne jest by malowana powierzchnia kostki brukowej nie była bardzo mocno nagrzana). Malowanie po ówczesnym zabezpieczeniu wszystkich części typu płot, oświetlenie można wykonać normalnym szerokim wałkiem malarskim o dużej ilości i gęstości włosia. Po minimum 2 godzinach będzie można pomalować PozBruk ponownie. Często po etapie renowacji PozBruku ostatnią czynnością jest uzupełnienie szczelin nowym piaskiem bądź materiałem który wcześniej był w tym miejscu położony.

Nasza maszyna w trakcie pracy w Poznaniu do układania automatycznie kostki brukowej na większych placach.

Warto zauważyć że często za niewielkie pieniądze można przeprowadzić taką renowację i dać drugie życie naszej kostce. Nasza firma wykonuje kompleksowe wyczyszczenie i renowację kostki brukowej. Nasze usługi które obecnie najczęściej świadczymy to głównie prace brukarskie (poprawy PozBruku, wyrównywanie kostki brukowej czy kładzenie od nowa). Utwardzamy również place pod parkingi, place PozBrukowe czy betonowe. Nasze usługi brukarskie i czynności związane z pielęgnacją kostki brukowej wykonujemy praktycznie na terenie całej Polski. Sprawdź Nasze ceny i wyślij do nas specyfikację swojego placu do renowacji oraz zdjęcia – chociaż porównasz z Naszą firmą ceny.